„Przedsiębiorczość zdyscyplinowana. Od startupu do sukcesu w 24 krokach” Bill Aulet

Wydawać by się mogło, że skoro autor jest związany ze słynnym amerykańskim MIT, prowadzi tam wykłady z przedsiębiorczości i sam jest tzw. seryjnym przedsiębiorcą, to będzie to skomplikowana lektura. Tymczasem wszystkie doświadczenia posłużyły Billowi Auletowi do tego, by stworzyć przystępny przewodnik wprowadzania produktu lub usługi na rynek.  

Siłą tej książki jest nie tylko prosty język i liczne przykłady, ale także zabawne rysunki. Kolejne kroki wyglądają na nich jak kolejne pola na planszy do gry. Jeśli przesuwasz się zgodnie z nimi i realizujesz następujące po sobie zadania – masz szansę przejść od startupu do sukcesu.

Każdy krok składa się mniej -więcej z tych samych elementów:
wstępu wyjaśniającego co się stanie i dlaczego to jest ważne oraz definicji,
przykładów dla lepszego zrozumienia co i po co masz zrobić,
instrukcji,
odpowiedzi na pytania, które mogą pojawić się w trakcie pracy,
wykluczeń – czym ten krok nie jest, czego trzeba unikać,
konkretnego przykładu z życia autora lub jego studentów,
podsumowania.
Każdy zaczyna się od tej samej planszy, na której zaciemnione są kroki wykonane i puste te, do wykonania. Dzięki temu widzisz jak postępują Twoje prace.

A nie jest to przysłowiowa bułka z masłem. Jeśli zechcesz podążać od startu do mety zgodnie z ustalonym planem, to czeka Cię nie lada praca. Zakładam, że spocisz się nie raz główkując w poszukiwaniu odpowiedzi na wiele bardzo ważnych i trudnych pytań. Może dlatego polecam tę książkę, bo jest mi bliska w stawianiu wysoko poprzeczki na samym początku. 🙂

Wykonanie tej intelektualnej pracy jest w stanie przybliżyć Cię do sukcesu. Przekonało się o tym wielu początkujących przedsiębiorców, którzy rzucili się w wir działań sprzedażowych i marketingowych bez gruntownego przygotowania.  Z tą książką masz szansę zrobić to dobrze od początku. A zabawny tryb prowadzenia czytelnika od rozdziału do rozdziału, czyli od kroku do kroku, powinien spodobać się zwłaszcza tym, którzy lubią planszówki. 🙂