coaching przedsiębiorczości

coaching przedsiębiorczości

Nie wiem co wiesz na temat coachingu, ani jakie masz doświadczenia z nim związane. Wiem natomiast z jakimi problemami borykają się osoby, które mają zamiar, bądź właśnie rozpoczęły własną działalność biznesową. Po pierwsze stąd, że sama w tych sytuacjach byłam a po drugie z rozmów, konsultacji, mentoringu i coachingu, które odbywam właśnie z takimi osobami.

Kiedy zaczynasz budować własny biznes – przechodzisz kolejne etapy. Znalezienie pomysłu, jego weryfikacja rynkowa, budowanie oferty, tworzenie strategii marketingowej, budowanie procesów sprzedażowych i obsługowych. Wszystkie kwestie administracyjne jak podatki, rozliczenia, logistyka, a także plany rozwoju. W efekcie budujesz wydajny system, co oznacza, że jesteś bardzo dobrze zorganizowany, bardzo silnie, wewnętrznie zmotywowany i wciąż pełen zapału, by to wszystko tworzyć, usprawniać, modernizować. Zatem ciągle się uczysz, bo rynek nie stoi w miejscu. Podejmujesz wiele decyzji, czasem ryzykownych, jesteś gotowy na popełnianie błędów i umiesz wyciągać z nich wnioski.

coaching przedsiębiorczości

Dobrze byłoby jeszcze wiedzieć po co ten biznes prowadzisz i czy na pewno daje Ci on to, czego oczekujesz. Są przecież branże, w których pracujesz, gdy inni odpoczywają. Są takie, które często i szybko się zmieniają i takie, które są bardzo potrzebne, ale nie wypada o nich mówić przy kolacji. Nawet jeśli Twoim celem jest wyłącznie zarabianie dużych pieniędzy, to przecież możesz je zarobić mniejszym lub większym nakładem pracy, mniejszym lub większym wyrzeczeniem, mniejszym lub większym kapitałem początkowym, mniejszym lub większym ryzykiem.

coaching przedsiębiorczości

coaching przedsiębiorczości

Jak widzisz na każdym etapie budowania biznesu jest wiele elementów decydujących o jego powodzeniu a przecież nie wszystkie tu wymieniłam. I po co ja o tym piszę? Czy chcę Cię przestraszyć? Odwieźć od pomysłu? Oczywiście nie. Chcę uświadomić, że do takiego przedsięwzięcia należy bardzo dobrze się przygotować i maksymalnie ułatwić sobie to zadanie. Na początek weryfikując pomysł z własnymi doświadczeniami, wiedzą, umiejętnościami, możliwościami, które są wokół Ciebie oraz z wszelkim wsparciem, po które możesz sięgnąć, gdy będzie potrzebne.

Ważny jest też Twój styl życia, potrzeby Twoje i Twoich bliskich, wysiłek, jaki podejmiecie, by zrealizować Twój plan. Nie bez znaczenia są Twoje lęki, przekonania, które nosisz w sobie i może nawet czasem sobie z nich żartujesz, ale nigdy nie zrobiłeś z nimi porządku. Nie chcesz przecież, by zatrzymały Cię w pół drogi. A na koniec pojawia się pytanie: czy na pewno masz gotowy plan działania? Czy budując go wziąłeś pod uwagę wszystkie za i przeciw? Czy będziesz umiał zmierzyć efekty swoich działań, określić w jakim punkcie jesteś? I czy obiektywnie przyjrzałeś się temu, co chcesz zrobić i w jaki sposób?

coaching przedsiębiorczości

coaching przedsiębiorczości

To właśnie z coachem zmierzysz na ile realny jest Twój pomysł, jasno określisz cel biznesowy, zweryfikujesz czego będziesz potrzebować od siebie i od otoczenia, by go zrealizować. Określisz kolejne kroki, stworzysz własne mierniki efektywności i nauczysz się ich używać. Spojrzysz na swoje życie i biznes jak na całość, co pozwoli Ci utrzymywać równowagę. Inaczej mówiąc poukładasz siebie i swój biznes, co da trwałe efekty. Nie tylko w wymiarze fizycznych profitów ale także komfortu psychicznego. Poczucia że idziesz właściwą drogą i masz wszystko, co potrzeba, by ją zmienić, jeśli zaistnieją nowe okoliczności.

Praca z coachem polega na indywidualnych spotkaniach w regularnych odstępach czasu. Wypracowujesz na nich strategie, cele, wskaźniki, etapy, zakresy,… ale także poznajesz własne możliwości i ograniczenia. Uczysz się jak wykorzystywać jedne i pokonywać drugie. Pomiędzy spotkaniami wdrażasz w życie to, co wypracowałeś podczas sesji. Dzięki takiemu cyklowi, na bieżąco widzisz efekty. Poprawiasz błędy, monitorujesz postępy, utrzymujesz swoją motywację, co przekłada się na lepszą organizację czasu i masz wsparcie, kiedy pojawiają się dylematy. Pamiętaj też, że indywidualna praca z coachem odbywa się w Twoim tempie. Z poszanowaniem Twoich potrzeb, że to Ty wyznaczasz cel. Inaczej mówiąc to usługa spersonalizowana tak bardzo, jak bardzo jesteś na to gotów. 🙂

A jeśli chcesz sprawdzić jak bardzo jesteś gotów i czy to na pewno dla Ciebie, zapraszam na bezpłatną konsultację wstępną.

https://coachprzedsiebiorczych.pl/kalendarz/UMÓW SIĘ