Rozwijasz startup i zastanawiasz się skąd wziąć najlepsze wsparcie. Jeśli trafiłeś na mądrych ludzi w finansującym Cię funduszu – możesz mieć to, czego potrzebujesz, ale jeśli nie, albo jeśli stawiasz na własne siły, to bardzo prawdopodobne, że czujesz dezorientację. Jakie cechy powinien mieć mentor dla założyciela, by najlepiej spełnił swoją rolę?

Ostatnie dziesięciolecia utrwalały w nas przekonanie, że wiedza jest tym, co należy gromadzić niczym cenne monety. Zatem wydaje Ci się, że jeśli poznasz wszystkie aspekty prowadzenia biznesu, to będziesz też wiedzieć, jak robić biznes z sukcesem. Stąd tak duża popularność szkoleń i ekspertów od konkretnej dziedziny wiedzy oraz programów akceleracyjnych, w których obowiązkowe są spotkania z mentorem. Panuje także przekonanie, że ktoś, kto osiągnął sukces jest najlepszym mentorem.

Czy osiągać i uczyć osiągania znaczy to samo? Czy najlepsi piłkarze zawsze są najlepszymi trenerami? Czyż nie mający własnych osiągnięć trenerzy nie wypuszczają w świat mistrzów? Śmiem twierdzić, że wiedza i własne doświadczenia to za mało. Najważniejsza jest umiejętność wydobywania z drugiego człowieka tego, co w nim najlepsze oraz uszanowanie jego własnego postrzegania świata. Będziesz zmieniać świat dzięki swojej mocy, jeśli zbudujesz ją w oparciu o to kim jesteś, jaką masz historię, jakie masz marzenia…

A teraz pomyśl sobie szczerze, ile wartościowych książek i szkoleń masz za sobą. Może nawet mentoring w ciekawym programie akceleracyjnym. Jak wiele dały Ci te doświadczenia? Bardzo dużo, nie wątpię. A jaki postęp dzięki nim dokonał się w Twoim biznesie? Jak długo już walczysz z chaosem?

Po kursach i książkach wykonujesz kilka kroków do przodu, by za chwilę powrócić do kręcenia się wokół własnego ogona. W głowie panuje jeszcze większe zamieszanie. Doświadczenia mentora (specjalny mentor dla założyciela) nie sprawdziły się, nie wiesz dlaczego. Może właśnie dlatego, że nie było w nich Ciebie.

Nie zbudujesz mięśni oglądając filmiki instruktażowe i podobnie nie zbudujesz biznesu w oparciu o czyjeś przeżycia. Napocić się, narobić błędów a potem z nich wyjść, nacieszyć sukcesem, przejechać górską kolejką emocji i zdarzeń – musisz Ty. Masz kogoś, z kim bezpiecznie omówisz tę drogę, z kim zbudujesz swoją, własną i niepowtarzalną receptę na biznes z satysfakcją i sukcesem?

Na moją bezpłatną sesję wstępną przychodzą ludzie, którzy ten etap przeszli i nadal mają poczucie, że trzeba im czegoś więcej, czegoś innego. Chcą przekonać się czy znajdą to w pracy ze mną i wiesz co? Zwykle zostają na kilka miesięcy wytężonego poznawania siebie i budowania biznesu w oparciu o to, czego się o sobie dowiedzieli, co w sobie pokonali a co rozwinęli.

https://coachprzedsiebiorczych.pl/kalendarz/UMÓW SIĘ

Jeśli zechcesz a ja na to przystanę – mogę być Twoim Yodą. On też niewiele mówił, nie dzielił się swoją mocą, lecz stawiał przed podopiecznym właściwe wyzwania, by ten mógł doświadczać swojej własnej mocy i w praktyce nabywać sprawności w posługiwaniu się nią. 🙂